Merzdorf – to przedwojenna nazwa miejscowości Marciszów na Dolnym Śląsku. Tam właśnie mieści się nasz zakład produkcyjny. I to stamtąd nasze pyszne przekąski ruszają dalej w świat. Bliskie naszemu sercu jest też Opole i to tu mamy główną siedzibę firmy oraz biura.

Ktoś myśli o tym, czemu „Fine Food„? Na razie naszym głównym produktem są przekąski z filetu z piersi kurczaka. Ale kto wie, może w przyszłości nasz asortyment poszerzy się o więcej zdrowych smakołyków…

Nasz zespół

Andrzej Grudniok
Dyrektor Zarządzający

Zimą uwielbia ekstremalnie jeździć na nartach. Latem z kolei na rowerze razem z rodziną – najczęściej w austriackich Alpach.

jakub lasek
Marketing manager

W każdej wolnej chwili uwielbia podróżować i spędzać czas w górach. Najlepiej biegając po nich, wspinając się czy zimą na nartach.

Joanna Berezowska
Public Relations

W rodzinnym Opolu uwielbia podróżować na rowerze. Ostatnio rozpoczęła przygodę z bieganiem i przygotowuje się startu na 10 km.

Patrycja Pieczyk
Organizacja biura

Regularnie wyciska siódme poty na opolskich siłowniach. Najczęściej podczas różnego rodzaju zajęć gimnastycznych.

Kurczak dojrzewający i wędzony – co to właściwie znaczy?

Nasze mięso z kurczaka na każdym etapie traktujemy w wyjątkowy sposób. Jest oczyszczane ręcznie – dzięki temu mamy gwarancję, że do przekąsek trafiają wyłącznie dobre, sprawdzone i starannie przygotowane części z filetu z piersi kurczaka. Mięso jest poddawane ok. 5-cio tygodniowemu procesowi dojrzewania. W tym czasie woda zostaje poddana redukcji, co skutkuje 50cio-procentową utratą wagi. W efekcie do 100g końcowego produktu wykorzystujemy 200g filetu, a do chipsy nawet 400g! Mięso jest wędzone jedynie zimnym dymem, który wydobywa jego szlachetniejszy smak i zapach, zwiększa też jego trwałość, dzięki czemu nie musimy stosować konserwantów.

Chicks&Sport to nowa generacja zdrowych i proteinowych przekąsek. Przekonajcie się sami!