fbpx

Chicksowe porady survivalowe! Co wziąć ze sobą w dzikie lub górskie ostępy?

Wielu z nas w górach i w lesie szuka mocnych wrażeń. Uczucie odosobnienia i świadomość, że jesteśmy zdani tylko na siebie zapewnia solidny zastrzyk adrenaliny. Jeśli chcecie przeżyć prawdziwie survivalową przygodę, warto wiedzieć co zabrać ze sobą na dłuższą i bardziej wymagającą wędrówkę!

Linie oporządzenia

Co to takiego? To metoda rozlokowania poszczególnych elementów naszego sprzętu w różnych miejscach ubrania i ekwipunku, z której korzystają żołnierze i survivalowcy. Wyróżniamy trzy linie, z których w każdej znajdziemy nieco inne przedmioty.

  • Do oporządzenia linii trzeciej należy sprzęt przydatny do rozbicia obozu, oczyszczania wody czy stworzenia w miarę wygodnego legowiska. Przydatna raczej podczas dłuższych wędrówek i pobytów w dziczy. Najczęściej sprzęt tej linii chowamy w plecaku.
  • Druga linia to sprzęt typowo wojskowy, jej znaczenie w cywilnym survivalu jest znikome, bo po co komu w lesie kamizelka kuloodporna? 🙂
  • Pierwsza linia oporządzenia to sprzęt niezbędny każdemu miłośnikowi survivalu. Jej elementy powinieneś mieć zawsze przy sobie – w kieszeni spodni lub kurtki. Sprzęt tej linii ma zapewnić Ci przetrwanie w momencie, kiedy z jakiegoś powodu stracisz resztę ekwipunku. Do takiego wyposażenia możemy zaliczyć nóż, kompas, zegarek, źródło światła, krzesiwo lub zapałki wodoodporne, podręczną apteczkę, wodę i coś do jedzenia.

Kompaktowość to podstawa!

W dobieraniu ekwipunku pierwszej linii najważniejszy jest jego mały rozmiar i waga. Mają pozwolić na bezproblemowe poruszanie się i maksymalne wykorzystanie przestrzeni w naszych kieszeniach. Istotna jest także wodoodporność sprzętu, który w kontakcie z wodą niejednokrotnie potrafi zawodzić.

Jedzenie ma dostarczać solidną dawkę niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania białka, które jest budulcem naszych mięśni. Ważne jest także, aby podobnie jak sprzęt, nie zajmowało zbyt dużo miejsca i nie ważyło tony.

Przekąską, która idealnie nadaje się do użycia w pierwszej linii oporządzenia są Chicks&Sport Crispy, które nie tylko zawierają aż 78% białka w 100g produktu, ale także są poręczne, a sposób ich przyrządzania sprawia, że zachowują świeżość przez bardzo długi czas!  Po prostu idealne na survival!