fbpx

Chicks&Sport partnerem Polskiego Himalaizmu Zimowego

Mamy wielką przyjemność oznajmić, że Chicksy i firma Merzdorf została oficjalnym partnerem Polskiego Himalaizmu Zimowego im. Artura Hajzera, którego celem w latach 2016-2020 jest pierwsze zimowe wejście na K2! W tym roku zachęcać będziemy wszystkich, żeby trzymali kciuki za polską wyprawę, która chce być tą pierwszą, która spojrzy z wierzchołka na świat zimą.  

Marzenie największych

Góra K2 to najwyższa jak dotąd niezdobyta zimą góra świata. Najwyższy punkt Karakorum, gdzie zginęło już wielu doświadczonych wspinaczy. Tym bardziej ta góra kusi i jest wyzwaniem i marzeniem wielu. Mimo że szczyt jest ponad 230 metrów niższy od Mount Everest, to właśnie jemu należy się palma pierwszeństwa co do trudności wejścia. Kilkaset metrów poniżej, na morderczej wysokości 8000 m n.p.m., na śmiałków czekają trudne techniczne sekcje – komin House’a i Czarna Piramida, później równie trudny żleb Bottleneck. A to wszystko w rozrzedzonym powietrzu, ogromnym mrozie i huraganowych wiatrach, jakie wieją w tym rejonie zimą. Wspinacze muszą czekać na okna pogodowe, wiatr o prędkości 130 km na godzinę zwalnia do 50-60, w tym właśnie czasie mogą ruszać wyżej, nie ryzykując zdmuchnięcia w dół ponadtrzykilometrowej przepaści.

Idealny kompan w górach wysokich

Chicksy w roku 2016 były już w Karakorum i Himalajach na dwóch wyprawach, sprawdziły się tam najlepiej, jak tylko mogły. Nie rozszczelniły się przy niskim ciśnieniu, nie zepsuły mimo ogromnych amplitud temperatur, smakowały tak samo dobrze i co najważniejsze – Polscy wspinacze mogli liczyć na porządną dawkę białka, która w górach może decydować o życiu lub śmierci. Warunki tam na wysokości różnią się od tych, które wszyscy znamy, dlatego wyprawy organizowane przez Polski Himalaizm Zimowy będą zabierały ze sobą Chicksy, które specjalnie dla nich przygotujemy pod względem wagi, rozmiaru i innych aspektów, które ciągle sprawdzamy i testujemy.

Życzymy sukcesu i chcemy, żeby wszyscy uczestnicy bezpiecznie wrócili z tej i innych wypraw! Zachęcamy do śledzenia naszej strony, fanpage’a na FB, gdzie będziemy informować o postępach i przygotowaniach, oraz strony PHZ www.polskihimalaizmzimowy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *