fbpx

Chicksy w doborowym towarzystwie podbijały serca i… podniebienia podczas ISM – relacja z targów

4 dni w otoczeniu przekąsek i słodyczy – istny raj na Ziemi. Za nami ISM – Międzynarodowe Targi Słodyczy i Przekąsek, czyli impreza na której nie mogło nas zabraknąć! Specjalnie dla Was, przygotowaliśmy krótką relację, ale już na wstępie możemy śmiało powiedzieć, że nasze chicksy wpasowały się idealnie w ich klimat i promowane trendy – było eko, było zdrowo i był FUN!

Egzotyczne kule – czyli trend na zdrowe słodkości

Z każdą kolejną edycją targi potwierdzają swoją wieloletnią pozycję i znaczącą rolę dla branży. Z roku na rok cieszą się także coraz większym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że co raz pojawiają się na nich nowe i zaskakujące produkty. Na stoisku New Product Showcase tym razem serca odwiedzających podbiły Fruit Balls firmy HPW AG. Kulki z egzotycznych, suszonych owoców, nie zawierają zamienników cukru, produkt jest wegański i bezglutenowy. Owoce są produkowane w Ghanie. Dostępne w pięciu smakach przekąski zachwyciły wszystkich uczestników.

Packaging Award

Podczas trwania targów została również przyznana nagroda Packaging Award dla firm, które zajmują się ekologicznymi opakowaniami. Wygrała niemiecka marka myChipsBox za ekologiczną torbę która jest w 100% bio-degradowalna.

Chicksy dorównują kroku

Jak widać, najnowsze trendy w branży słodyczy i przekąsek śmiało zmierzają w kierunku zdrowej żywności i ekologii. Cieszy nas to podwójnie, ponieważ jako Merzdorf, od początku swojej działalności obraliśmy taką właśnie drogę. Nasze produkty nie zawierają alergenów, konserwantów, GMO i są bezglutenowe! Wszystko to z myślą o naszych konsumentach, ich zdrowiu i środowisku!

Targi w liczbach

1656 wystawców z 73 krajów to jednoznaczny dowód na to, że Targi w Kolonii są jedną z najważniejszych imprez w branży. W tym roku wiodącymi krajami były Włochy, Belgia, Hiszpania, Wielka Brytania, Francja, Holandia oraz w znaczącym stopniu Polska. Polscy producenci zaprezentowali się liczną grupą, bo aż 65 firm. Przez 4 dni, na terenie o łacznej powierzchni 110.000 m.kw. mogliśmy być uczestnikami wzajemnej wymiany doświadczeń, inspiracji i innowacji. Cóż, pozostaje nam nic innego jak z niecierpliwości czekać kolejnej edycji!