fbpx

Dlaczego jesień to dobry moment na rozpoczęcie sportowej przygody?

Początek drogi do dbania o siebie może mieć wiele różnych odsłon. Są osoby, które po prostu z dnia na dzień zaczynają zmianę w swoim życiu. Inni przygotowują się do tego stopniowo, czasem sami, czasem całymi rodzinami czy grupami znajomych. I szukają dobrego momentu na start. Najczęstszym skojarzeniem w tym przypadku jest Nowy Rok. Ale przecież wcale nie trzeba tak długo czekać. Dobrym pomysłem będzie start np. jesienią.

Szansa na coś nowego

Wrzesień jest przecież miesiącem, który już od najmłodszych lat kojarzy nam się z czymś nowym. To wtedy zaczyna się rok szkolny, rusza wiele nowych projektów, sporo firm właśnie na ten czas przygotowuje uruchomienie nowych linii produktowych czy usług. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w tym czasie ruszyć z wprowadzeniem zdrowszego i sportowego trybu życia. Może to być zupełnie nowa dyscyplina, której nie mieliśmy jeszcze okazji wcześniej przetestować. Wtedy tym bardziej będziemy czuć się jak uczniowie, którzy wędrują w szkolne mury, żeby zdobywać nową wiedzę i umiejętności.

Odpoczywamy od upałów

Pogoda jesienią może się okazać naszym ogromnym sprzymierzeńcem. Zwłaszcza, jeśli w planie mamy treningi na świeżym powietrzu. Oczywiście, będzie chłodniej, może też częściej padać. Ale każdy, kto choć raz biegał w czasie trzydziestostopniowych upałów potwierdzi, że jesienią biega się zdecydowanie przyjemniej. Zmienne warunki atmosferyczne mogą też nam pomóc bardziej zahartować nasz organizm. Będziemy więc nie tylko bardziej sprawni, ale i zdrowsi. Jest też miejsce na test naszej motywacji – czy w momencie, kiedy deszcz będzie padać za oknami, będziemy w stanie się zebrać i pójść pobiegać, poćwiczyć na siłowni czy popływać na basenie.

Koniec z wakacyjnymi grafikami

Wiele siłowni, klubów fitness czy basenów również robi sobie wakacyjne przerwy. Zmieniają się rozkłady zajęć, instruktorzy korzystają z urlopów, sporo miejsc właśnie wtedy decyduje się na remonty i przebudowy. Koniec lata to moment na powrót do innego trybu, z bogatszą ofertą zajęć, większą dostępnością tego typu miejsc. Musimy jednak liczyć się też z tym, że będzie z tego korzystać więcej osób – bo pewnie nie tylko my wpadniemy na ten pomysł, żeby właśnie zacząć uprawiać jakiś sport.

Mamy dodatkowy zastrzyk energii

Im bliżej zimy, tym dni będą stawać się coraz krótsze, szybciej będzie się robić ciemno. Wiele osób przyznaje, że właśnie jesienią czuje mocny spadek formy, ma gorsze samopoczucie. I – choć ćwiczenia z początku będą się wiązać z dodatkowym wysiłkiem – będziemy mogli w ten sposób swój humor poprawić. Dobrze dobrany trening, dyscyplina, która sprawia nam przyjemność – brzmi jak spory zastrzyk endorfin.

Lepsza organizacja czasu

Jeśli do tej pory nie wprowadziliśmy regularnych treningów do swojego życia, głównie przez wymówkę, że mamy za mało czasu, to jest też moment na sprawdzenie, jak poradzimy sobie z nową organizacją dnia. Nie bez powodu przecież mówi się, że jeśli ktoś ma za mało czasu, to powinien zabrać się za… kolejne zajęcia. Bo jednak jesteśmy w stanie tak sobie poukładać dzień, żeby ze wszystkim zdążyć. A z energią, którą będziemy mieć dzięki ćwiczeniom, będzie to zdecydowanie łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *