Chicksowe porady survivalowe! Co wziąć ze sobą w dzikie lub górskie ostępy?

Wielu z nas w górach i w lesie szuka mocnych wrażeń. Uczucie odosobnienia i świadomość, że jesteśmy zdani tylko na siebie zapewnia solidny zastrzyk adrenaliny. Jeśli chcecie przeżyć prawdziwie survivalową przygodę, warto wiedzieć co zabrać ze sobą na dłuższą i bardziej wymagającą wędrówkę!

Linie oporządzenia

Co to takiego? To metoda rozlokowania poszczególnych elementów naszego sprzętu w różnych miejscach ubrania i ekwipunku, z której korzystają żołnierze i survivalowcy. Wyróżniamy trzy linie, z których w każdej znajdziemy nieco inne przedmioty.

  • Do oporządzenia linii trzeciej należy sprzęt przydatny do rozbicia obozu, oczyszczania wody czy stworzenia w miarę wygodnego legowiska. Przydatna raczej podczas dłuższych wędrówek i pobytów w dziczy. Najczęściej sprzęt tej linii chowamy w plecaku.
  • Druga linia to sprzęt typowo wojskowy, jej znaczenie w cywilnym survivalu jest znikome, bo po co komu w lesie kamizelka kuloodporna? 🙂
  • Pierwsza linia oporządzenia to sprzęt niezbędny każdemu miłośnikowi survivalu. Jej elementy powinieneś mieć zawsze przy sobie – w kieszeni spodni lub kurtki. Sprzęt tej linii ma zapewnić Ci przetrwanie w momencie, kiedy z jakiegoś powodu stracisz resztę ekwipunku. Do takiego wyposażenia możemy zaliczyć nóż, kompas, zegarek, źródło światła, krzesiwo lub zapałki wodoodporne, podręczną apteczkę, wodę i coś do jedzenia.

Kompaktowość to podstawa!

W dobieraniu ekwipunku pierwszej linii najważniejszy jest jego mały rozmiar i waga, które pozwalają na bezproblemowe poruszanie się i maksymalne wykorzystanie przestrzeni w naszych kieszeniach. Istotna jest także wodoodporność sprzętu, który w kontakcie z wodą niejednokrotnie potrafi zawodzić.

Jeśli chodzi o jedzenie najważniejsze jest, aby dostarczało ono solidnej dawki niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania białka, które jest budulcem naszych mięśni. Ważne jest także, aby podobnie jak sprzęt, nie zajmowało zbyt dużo miejsca i nie ważyło tony.

Przekąską, która idealnie nadaje się do użycia w pierwszej linii oporządzenia są Chicks&Sport Crispy, które nie tylko zawierają aż 78% białka w 100g produktu, ale także są poręczne, a sposób ich przyrządzania sprawia, że zachowują świeżość przez bardzo długi czas!  Po prostu idealne na survival!

zobacz inne