fbpx

Jak znaleźć czas na trening?

No dobra, teraz tak szczerze odpowiedzmy sobie na pytanie: „Jak często mówię, że nie mogę ćwiczyć, bo brakuje mi na to czasu?”. Często, prawda? Wiadomo, świat pędzi, próbujemy za nim nadążyć. I biegamy między pracą, domem, szkołą i milionem innych zajęć. Ale czy faktycznie nie da się znaleźć nawet chwili na to, żeby trochę potrenować? Może warto spróbować?

Sprawdź, ile czasu spędzasz przy komputerze i telefonie

I to wcale nie chodzi o ten czas, który poświęcamy na pracę. Ile razy udało się Wam złapać na tym, że siedzicie już przez dłuższą chwilę w jednym miejscu, a jedynym zajęciem jest przesuwanie palcem po telefonie? 15, 20, 30 minut? A może i jeszcze dłużej. Wszelkiego rodzaju elektronika jest teraz tak mocno obecna w naszym życiu, że dobrze jest zrobić sobie od niej trochę przerwy. Dobrym sposobem może być wyznaczanie sobie konkretnej pory – np. od 18:00 do 19:00 nie zaglądam w ogóle do komputera i nie korzystam ze smartfona. I właśnie ten czas można później spożytkować m.in. na trening.

Ćwicz z kimś

W natłoku zajęć brakuje nam często też czasu na to, żeby spotkać się z przyjaciółmi. A może właśnie wspólny trening będzie dobrym rozwiązaniem? Raz – mamy dzięki temu zaplanowaną konkretną godzinę na ćwiczenia, dwa – jesteśmy z kimś umówieni, więc nieco trudniej będzie nam się od tego wykręcić niż jakbyśmy mieli ćwiczyć sami. Zawsze to dodatkowa motywacja.

Dodaj trochę ruchu do codziennych czynności

Trening wcale nie musi oznaczać, że musimy rezerwować całe popołudnie albo wieczór na dojazd do siłowni, same ćwiczenia, powrót do domu, itd. Przy siedzącym trybie życia dobrze jest pamiętać, żeby po prostu trochę więcej się ruszać. Chociaż raz na jakiś czas można wybrać dojazd do pracy rowerem, a nie samochodem. Na niedalekie odległości możemy wybrać się pieszo. Częściej korzystajmy ze schodów niż z windy. To drobne rzeczy, które mogą się przełożyć na konkretne efekty, ważne również dla naszego zdrowia.

Znajdź to, co sprawia Ci przyjemność

Może to wydawać się oczywiste, ale w rzeczywistości różnie z tym bywa. Nie każdy będzie się dobrze czuł na siłowni czy zajęciach fitness. Niektórzy będą woleć ściankę wspinaczkową, bieganie, a może i boks. Ale też nie każdy miał okazję tak wiele rzeczy przetestować. W ramach rozrywki, poznawania nowych rzeczy, warto wybrać się co jakiś czas w nowe miejsce i spróbować coś nietypowego. A nuż, okaże się, że w ten sposób znajdziemy sobie nową pasję. A wtedy też zdecydowanie łatwiej będzie nam znaleźć czas na trening.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *