Adam Bielecki wybiera Chicksy!

Adam Bielecki, himalaista, sportowiec, podróżnik – tego Pana nie trzeba ludziom, którzy kochają góry, przedstawiać! Dał się poznać jako niezwykle szybki i odporny wspinacz. Jako pierwszy zdobył Gaszerbrum I i Broad Peak, ośmiotysięczniki, zimą. Wszedł też m.in. na Makalu i K2. No właśnie – ten drugi szczyt chciałby zdobyć zimą. Merzdorf towarzyszy mu w przygotowaniach.  


Read More

PAWEŁ BISZCZAK – PRAWDZIWY FIGHTER

Ten rok zaczął się od prawdziwego uderzenia, czyli walki Pawła Biszczaka z Wojciechem Wierzbickim podczas gali FEN 15 Final Strike. Jak takie wydarzenie wygląda z perspektywy zawodnika? Jakie emocje towarzyszą mu w ringu, a jakie już po walce? To wszystko zdradza nam zwycięzca Paweł Biszczak.

Read More

CHICKS&FUN Z POLSKIMI HIMALAISTAMI NA SZCZYCIE ŚWIATA

W historii odnotowano tylko dwie poważne próby przejścia trawersu. Pierwszą podjęli w 1984 roku Hans Kammerlander i legendarny włoski podróżnik Reinhold Messner (jako pierwszy w historii zdobył Koronę Himalajów), a drugą Piotr Morawski i Peter Hamor w 2008 roku. Niezwykle wymagająca trasa i trudne warunki pogodowe spowodowały, że obie wyprawy nie zakończyły się pełnym sukcesem, czyli zdobyciem obu wierzchołków w trawersie.

Read More